Systemy jednego klucza

System jednego klucza jest opcją bardzo przydatną w mniejszych obiektach typu mieszkanie czy dom jednorodzinny, gdzie wszyscy użytkownicy mają dostęp do tych samych zamknięć. Wkładki otwierane jednym kluczem są uniwersalne i bezpieczne.

Czym jest System Jednego Klucza?

Systemem jednego klucza nazywamy uproszczoną wersję systemu Master Key, w której nie istnieje podział na zakres dostępów do poszczególnych pomieszczeń i pięter. Jeden klucz otwiera wszystkie drzwi czy też bramki, w których zostały zastosowane dopasowane wkładki, kłódki czy też inne zamknięcia. Nie musimy zatem martwić się o to, że zapomnimy klucza do drzwi wewnętrznych lub klucza do furtki. Wystarczy, że posiadamy system jednego klucza i wszystkie pomieszczenia stoją przed nami otworem.

System o identycznym kodowaniu, czyli taki dający nam dostęp do różnych pomieszczeń za pomocą jednego klucza, znajduje zastosowanie w szczególności w mniejszych obiektach. Jeśli użytkownicy mają mieć dostęp do wszystkich pomieszczeń, takie rozwiązanie jest bardzo rozsądne i znacznie obniża koszty eksploatacji. Nie musimy martwić się o dorabianie kluczy do wszystkich zamków w razie konieczności ich wymiany. Wystarczy tylko jeden.

System wkładek o identycznym kodowaniu jest również przydatny w domach jednorodzinnych. Dzięki niemu można w łatwy sposób otworzyć drzwi wejściowe i boczne, bramkę, a także drzwi garażowe czy też kłódkę zabezpieczającą budynek gospodarczy. W przypadku zastosowania systemu jednego klucza istnieje możliwość stworzenia dowolnej liczby zamknięć o identycznym kodowaniu. Dzięki takim rozwiązaniom każdy lokator, czy też pracownik, będzie miał dostęp do wszystkich wybranych pomieszczeń.

Niezależnie od tego, jakich rodzajów zamknięć użyjesz - czy będzie to wkładka, kłódka czy zamek meblowy, wszystkie one mogą zostać otwarte jednym kluczem.

Systemy jednego klucza

Aktywne filtry

Gdzie można zastosować systemy jednego klucza?

Istnieje wiele możliwości zastosowań tego rozwiązania. O kilku z nich wspomnieliśmy powyżej. Jednak domki jednorodzinne czy mieszkania to nie jedyne obiekty, w których można zastosować systemy wkładek na jeden klucz.

System wkładek otwieranych jednym kluczem jest doskonałym rozwiązaniem dla zamykania i otwierania pomieszczeń w hotelu, w którym goście mają mieć dostęp nie tylko do swojego pokoju, ale również do furtki czy pomieszczenia gospodarczego, w którym przechowują sprzęt sportowy, wózki czy rowery. Rozwiązanie to ułatwia gościom poruszanie się po obiekcie, a właścicielowi budynku zapewnia oszczędność – cena jednego klucza jest zapewne znacznie niższa niż cena kilku wkładek wraz z kluczami zapasowymi.

Podobne zastosowanie może mieć miejsce w małych firmach, pensjonatach czy skrzynkach energetycznych, skrzynkach telewizji kablowej lub w przypadku ogródków działkowych.

Jakie są zalety zastosowania systemu wkładek na jeden klucz?

Jakie są zalety zastosowania systemu wkładek na jeden klucz?

W sytuacji zagrożenia, wszystkie zamki mogą zostać otwarte jednym kluczem. Nie ma konieczności poszukiwania różnych kluczy, dopasowywania ich do wkładek w poszczególnych zamkach. Wystarczy tak naprawdę jeden klucz centralny i wszystkie pomieszczenia dadzą się z łatwością otworzyć.

System może być zbudowany z wkładek atestowanych, które cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Wygoda i funkcjonalność

Identyczne kodowanie wszystkich zamków niweluje problemy związane z liczbą kluczy, jakimi posługujemy się na co dzień. Wystarczy tylko jeden, którym otworzymy nie tylko wkładki w drzwiach, ale również kłódki, szafki meblowe, skrzynki energetyczne itp. Możemy połączyć w system firmę, dom, sklep itd. System wkładek otwieranych jednym kluczem jest dzięki temu wygodny i funkcjonalny.

Oszczędność

System zamków z wkładką na jeden klucz może zostać rozbudowany o kolejne wkładki bez konieczności dorabiania kluczy. W razie zagubienia klucza wymiana wkładek nie jest konieczna, gdyż można je przekodować, co znacznie ogranicza koszty, a przy tym jest bezpieczne.

W naszej firmie tworzymy proste i bezpieczne systemy dla odbiorców indywidualnych, a także rozbudowane, wielopoziomowe systemy dla firm, hoteli, pensjonatów i instytucji.

Sprawdź nasze referencje i dołącz do grona zadowolonych klientów. W naszej ofercie znajdziesz zarówno proste i ekonomiczne rozwiązania, jak również wysoce zaawansowane technologicznie systemy spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Wysoką jakość gwarantują wiodący w Polsce i na świecie producenci okuć.

Jeśli masz wątpliwości, czy system jednego klucza sprawdzi się w Twoim domu lub firmie, skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy pomogą Ci w wyborze oraz dopasowaniu rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań.