Gdzie możesz zainstalować system jednego klucza

System jednego klucza znajduje głównie zastosowanie w mniejszych obiektach, gdzie wszyscy użytkownicy systemu mają dostęp do tych samych zamknięć.

Mieszkanie

System zamknięć identycznie kodowanych sprawdza się w mieszkaniach gdzie obie wkładki w drzwiach góra i dół i dodatkowo kłódkę do piwnicy otwieramy tym samym kluczem. Nie ma potrzeby tworzenia tutaj skomplikowanej struktury dostępu.

Dom jednorodzinny

To samo rozwiązanie możemy zastosować w domach jednorodzinnych gdzie wszyscy członkowie rodziny mają dostęp do głównych drzwi wejściowych, drzwi od ogrodu, garażu i furtki.

Mała firma

Również małe firmy często stosują tego typu rozwiązanie. W tym momencie pracownicy nie muszą szukać odpowiednich kluczy do danych pomieszczeń tylko maja jeden klucz, który otworzy drzwi w całej firmie.

Ogródki działkowe

Również na ogródkach działkowych możemy ułatwić sobie życie poprzez zastosowanie systemy jednego klucza. Ogrodzony teren ma zazwyczaj kilka furtek, do których możemy zamontować kłódki lub wkładki otwierane tym samym kluczem. Pozwoli nam to oszczędzić czas i pieniądze gdyż nie musimy dorabiać każdemu użytkownikowi kluczy do wszystkich zamknięć. W tym wypadku wystarczy nam jeden klucz, który ma wszędzie dostęp.

Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie

Oszczędność i wygoda to przymioty, które powinniśmy mieć na uwadze montując system jednego klucza do wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Zamiast dorabiać mieszkańcom klucze do wejścia na klatkę, do piwnicy, szuszarni, śmietnika, możemy zamontować tam system jednego klucza złożony z wkładek i kłódek. Wtedy zamiast 4 kluczy dorabiamy każdemu 1 klucz do wszystkich pomieszczeń. Mieszkańcy są zadowoleni bo nie muszą nosić pęku kluczy i oszczędzają na dorabianu niepotrzebnych kluczy.

Hotele i pensjonaty

W przypadku hoteli i pensjonatów możemy również zastosować system jednego klucza aby nasi goście mogli otworzyć jednym kluczem wejście do budynku, wejście na piętro czy też jakieś dodatkowe pomieszczenie, które dany obiekt im udostępnia jak np. narciarnia, pomieszczenie na rowery, czy też basen lub sauna. Ułatwi im to poruszanie się po obiekcie, a nam pozwoli zaoszczędzić pieniądze gdyż do każdego pokoju otrzymają 1 klucz który otworzy wszystkie, a nie 4 czy 5 jak w przypadku zwykłych wkładek.

Skrzynki energetyczne, telewizji kablowej, skrzynki z licznikami i inna infrastruktura

Bardzo często systemy jednego klucza montowane są do skrzynek energetycznych, telewizji kablowej, liczników. Zarządca infrastruktury chcąc mieć dostęp do wszystkich skrzynek montuje wkładki lub kłódki w systemie jednego klucza i nie musi już tracić czasu i szukać klucza, który otworzy daną skrzynkę. Jest to idealne rowzwiązanie dla tego typu infrastruktury technicznej, z którą mamy do czynienia praktycznie wszędzie.