Zamki elektroniczne do drzwi

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z nowymi technologiami, których zadaniem jest ułatwienie nam życia codziennego. Dotyczy to również systemów bezpieczeństwa, w tym zamków elektronicznych. Kwestia bezpieczeństwa jest bowiem jednym z podstawowych aspektów, które są brane pod uwagę przy zakupie drzwi i zamków.

Sposoby otwierania drzwi

Rozwiązanie szyfrowe z klawiaturą numeryczną - po wpisaniu kodu na klawiaturze klamka zasprzęgla się na parę sekund, co pozwala otworzyć drzwi.

Rozwiązanie na kartę zbliżeniową - po przyłożeniu nośnika zbliżeniowego klamka zostanie zasprzęglona i można otworzyć drzwi.

Zamki dualne - otwierane na kod oraz dodatkowo kartą zbliżeniową. W przypadku tego typu rozwiązań otwieranie drzwi następuje za pomocą kodu lub nośnika zbliżeniowego. Istnieje możliwość zastosowania podwójnego zabezpieczenia.

Nowoczesne technologie już dawno temu na dobre zadomowiły się w naszym życiu prywatnym oraz zawodowym. Otaczają nas z każdej strony i nie tylko ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz wykonywanie podstawowych czynności, ale nierzadko także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Tym właśnie charakteryzują się nowoczesne zamki szyfrowe do drzwi, które w wielu różnych rodzajach można zamówić w naszej ofercie. W rozbudowanym asortymencie proponujemy między innymi bardziej klasyczny zamek do drzwi, do którego dołączona jest klamka szyfrowa na kod PIN, jak również rozwiązania nowocześniejsze, a więc zamek szyfrowy z czytnikiem kart RFID. Dzięki zastosowaniu na przykład klamki szyfrowej dużo łatwiejsza staje się kontrola dostępu do budynku. Oczywiście tego typu zamki do drzwi znajdują również swoje zastosowanie w domach prywatnych.

Zamki elektroniczne
Zamek elektroniczny na szyfr i kartę zbilżeniową LOB C003, lewy + 2 breloki zblizeniowe Zamek elektroniczny na szyfr i kartę zbilżeniową LOB C003, lewy
  • Promocja
Autonomicznie działający elektroniczny zamek, otwierany za pomocą karty zbliżeniowej lub kodu numerycznego. Zamek możemy zamontować praktycznie na każdych drzwiach. Jest to nakładkowy szyld, współpracujący z zamontowanym już wcześniej zamkiem wpuszczanym, który znajduje się w Państwa drzwiach....

Rodzaje zamknięć.

Szyldy elektroniczne - szyldy z klamką, montowane na istniejącej kasecie zamka wpuszczanego.

Wkładki mechatroniczne – na specjalne życzenie naszych klientów prowadzimy też sprzedaż wkładek mechatronicznych, programowanych bezpośrednio we wkładce za pomocą karty programującej. Wkładki te, zamiast standardowego otworu na klucz, posiadają gałkę elektroniczną. Drzwi z wkładką mechatroniczną otwierane są za pomocą breloka lub karty identyfikującej.

By zamówić wkładkę mechatroniczną, niezbędne jest podanie rozmiaru wkładki, który jest zależny od grubości drzwi. Wkładki mechatroniczne montowane są na istniejących drzwiach, do już istniejącego szyldu. Występują w różnych wersjach: np. z dwustronną kontrolą dostępu, z jednostronną kontrolą.

Zarządzanie kontrolą dostępu.

W ofercie naszego sklepu znajdują się między innymi zamki elektroniczne do drzwi. Dzięki tym cyfrowym rozwiązaniom, nie ma potrzeby używania zwykłego klucza mechanicznego. Zamiast niego, drzwi można otworzyć za pomocą karty, breloka lub kodu.

Takie zamki stanowią swoistą kontrolę dostępu i chronią pomieszczenie przed nieautoryzowanym wejściem. By dostać się do środka, trzeba znać właściwy kod. Zamek taki pełni również funkcję antywłamaniową, a ze względu na swoją odporność na uderzenia, jest trudny do sforsowania.

To, jaki model zamka elektronicznego do drzwi wybierzesz, zależy tylko od Twoich potrzeb. W naszym sklepie dysponujemy wieloma rodzajami zamków elektronicznych do drzwi.

Zamki autonomiczne, czyli zamki elektroniczne na kod.

Nowoczesny system zamków elektronicznych jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zamknięć. Jeden zamek może spełniać kilka funkcji: zdalnej kontroli dostępu, gwarancji bezpieczeństwa, a nawet zdalnego wynajmu kluczy. Jest to szczególnie wygodne w przypadku zamontowania takich zamków elektronicznych na kod w hotelach lub pensjonatach. Pracownik recepcji nie musi już czekać na gościa, by wydać mu klucz. Wystarczy, że wyśle mu go na przykład smsem. Po przyjeździe do hotelu, wystarczy wpisać kod na klawiaturze zamontowanej na klamce, by uzyskać dostęp do pomieszczenia.

Tego rodzaju zamknięcia są wygodne i bezpieczne, a także zajmują znacznie mniej czasu niż otwieranie i zamykanie drzwi klasycznym kluczem. Zamki elektroniczne na kod mogą być programowane we własnym zakresie poprzez wprowadzenie odpowiedniego kodu na klawiaturze zamka. Takie rozwiązanie nie wymaga stosowania ani specjalnego programatora, ani też oprogramowania. Dodawanie i usuwanie użytkowników odbywa się poprzez wpisywanie kodów na klawiaturze lub za pomocą karty głównej. Rozwiązania te sprawdzają się bardzo dobrze w biurach, małych firmach, szkołach.

Zintegrowane systemy zamknięć z zarządzaniem dostępami za pomocą programatora i oprogramowania.

Systemy elektroniczne w rozbudowanych kontrolach dostępu mają możliwość wielu konfiguracji systemu. Istnieje możliwość ich zdalnego zaprogramowania przez stronę internetową. Zamki takie stosowane są głównie w hotelach oraz dużych biurowcach.

Jak zamontować zamek elektroniczny?

Montaż zamków elektronicznych do drzwi nie jest niczym skomplikowanym. Istnieją dwa rodzaje montażu:

  • - typowe zamki nakładkowe, montowane na istniejący zamek, wpuszczany jak normalny szyld - działają wyłącznie na zapadkę,
  • - zamki elektroniczne z dedykowaną samo ryglującą kasetą w drzwiach – posiadają dodatkową ochronę w postaci samo ryglującej się zasuwy - po zamknięciu drzwi, czujniki wysyła sygnał do elektroniki zamka, która automatycznie uruchamia zasuwę w drzwiach.

Skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy pomogą Ci w wyborze oraz dopasowaniu rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań.